ویلای پگاه

Pegah Villa

گزارش خطا
معمار مسئول : امیر خرقانی
نوع پروژه : داخلی

ویلای پگاه در باغی به مساحت ۱۱۰۰ متر مربع واقع شده است. اطراف این ساختمان را درختان میوه فرا گرفته و زیبایی و جذابیت بی نظیری را در تمامی سال ارائه می دهد.

برچسب ها
برچسب ها :
ویلای پگاه امیر خرقانی

تیم پروژه

کارفرما | بهره‌بردار :

امیر خرقانی

طراحی سازه :

علی حاج غلامیان

عکاس : سروش مجیدی

اطلاعات کلی

سال : 1397/2018
دوره تاریخی : جمهوری اسلامی
کاربری : مسکونی، ویلایی
مساحت پروژه : 110 مترمربع
آدرس : ایران، تهران، شهریار

شرح

 این باغ در شهریار، در غرب استان تهران قرار دارد. هدف اصلی در این پروژه، تقویت روابط میان پروژه و زمینه با استفاده از یک فضای فعال بود. افزودن فضای حائل می توانست پاسخی در مقابل هدف اصلی پروژه باشد. ارتباط با فضای بیرونی علاوه بر باز بودن، بواسطه حجم بسته حائل و فضاهای ترکیبی که به طور همزمان در فضای بیرون و داخل هستند، شکل گرفت.  فضای بیرونی، چرا که عناصر طبیعی و هوای مطبوع را وارد می کند، و فضای درونی، چرا که دارای مرز واضح فضای حائل می باشند.

فضای حائل به دلیل مسطح کردن منطقه از طریق فضای فعال و با اتصال به ساختمان و ادغام با آن، کاملا مانند یک توری عمل می کند، و درختان را در بر می گیرد. این فضای حائل، یک فضای نیمه شفافی را ایجاد می کند که علاوه بر تعامل حسی و بصری، تعامل صوتی نیز ایجاد می کند. به زبانی دیگر، می توان گفت که آن چه در این پروژه صورت گرفت، ایجاد ارتباط و اتحاد فضای داخلی با فضای میانی در محیط اطراف بود. در اینجا فضای ناخالص حدود ۱۰%  فضا بود، اما یک سوم این منطقه به منظور ارزش گذاری بیش تر به باغ برگردانده شد.

همکاران آرکوما